WELLNESS

WELLNESS SLUŽBY V HOTELU HANÁ*** 

Pokud toužíte strávit wellness pobyt s bohatou polopenzí se snídaněmi formou švédských stolů, pak navštivte nás Hotel HANÁ***.  Nabízíme vám POBYTOVÉ BALÍČKY, ze kterých si vybere opravdu každý. 

Masáže

Masáž je terapie, kterou se aplikací tlaku na svaly a tkáně léčí zranění, zmírňuje bolest a stres, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie. Masíruje se zásadně nahé lidské tělo.

Klasická masáž

Klasická masáž je založena na přirozené samočisticí schopnosti organismu a jeho schopnosti sebeuzdravování. Zahrnuje systematické pohyby jako hnětení, vytírání, tepání, chvění apod. s cílem navodit stav uvolnění a relaxace.

Dlouhodobé psychické zatížení se může projevit na fyzické rovině jako napětí či blokáda a to pak následně ovlivňuje psychiku.Navíc je-li toto napětí ponecháno dlouhodobě bez povšimnutí, může dojít k řetězové reakci, kdy se začne vytvářet blokáda i v jiných částech těla a jsou-li ignorovány bolestivé příznaky, vznikne akutní stav, který pak musí léčit lékař. Tomu se dá předejít pravidelnou masáží.

Masáž klasická částečná

Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů poúrazových, rekonvalescence, stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě. Hlavním účinkem klasické masáže je podpora metabolismu a oběhu masírované oblasti, přispívá ke vstřebávání otoků, ovlivňuje svalový tonus.

Aroma masáž

Aromaterapeutická masáž je velmi účinná v boji s každodenním stresem.Kvalitní aromatické oleje pouze rostlinného původu poskytují příjemně uvolňující pocit a probouzí smysly.Tím se navodí hluboká relaxace a mimořádně silný smyslový zážitek.

Reflexní masáž

Na lidském chodidle se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla, nebo s určitým orgánem.Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou ( na dlani, prstech, hřbetech rukou a v okolí zápěstí) nebo jiných částech těla, např. na uchu, jsou ale mnohem menší.Je to,jako by se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky,každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem ,, tlačítek", které když stiskneme, zazvoní to na druhém konci drátu, neboť signál putuje po nervových spojeních přímo do orgánu nebo čáti těla, na kterou chceme působit.

Rašelinový obklad

Jednorázový tepelný zábal se doporučuje při chronických revmatických onemocněních pohybového ústrojí, při poruchách prokrvení a svalové bolesti, při zvýšené náchylnosti k nemocem a velkém pracovním zatížení. Pomáhá při kožních problémech a je vhodná pro hydrataci a regeneraci pokožky.

Parafínový zábal

Parafínový zábal tvoří samostatnou kapitolu. Patří mezi oblíbený úkon a provádí se na zhrublé, mozolovité, suché a popraskané pokožce rukou a nohou. Svou neprodyšností a teplotou zvyšuje prokrvení a vstřebávání výživného krému do pokožky.